Praėjusį sekmadienį, birželio 3 d., Anykščių Šv. apašt. evang. Mato bažnyčioje vyko didelė šventė – Sutvirtinimo sakramentą priėmė 52 jaunuoliai bei 7 suaugusieji.

Nuo rugsėjo pabaigos iki pat gegužės pabaigos visi kandidatai lankė katechezės užsiėmimus, vykstančius kartą per savaitę, parengtus pagal Panevėžio vyskupijos katechetinio centro patvirtintą programą, kiekvieną sekmadienį dalyvaudavo šv. Mišiose. Šioje tikėjimo kelionėje juos lydėjo mokytoja Daiva Kuprionienė, su suaugusiaisiais kartu dirbo ir mokytoja Asta Striogienė.

Sutvirtinimo sakramento priėmimas – tai krikščioniškosios brandos ženklas, liudijantis, kad Šv. Dvasia sustiprina žmogų, pasirengusį gyventi pagal Katalikų bažnyčios tikėjimą ir būti aktyviu parapijos bendruomenės nariu. Sutvirtinimo metu gaunamos septynios Šv. Dvasios dovanos − išmintis, supratimas, patarimas, tvirtumas, žinojimas, maldingumas, pagarbi Dievo baimė. Šis sakramentas sieloje įspaudžia neišdildomą žymę, sustiprina tikėjimą.

Apie tai kalbėjo ir parapijos klebonas Petras Baniulis, sveikindamas visus kandidatus. Sutvirtinimo sakramentą teikė J. E. Panevėžio vyskupas ordinaras Linas Vodopjanovas OFM, savo pamoksle pasveikinęs ir Tėvo dienos proga, ir priminęs Šeštinių prasmę, ir sutvirtinamiesiems palinkėjęs kasdien siekti šventumo. „Šventumas prasideda nuo virtuvės: kaip elgiamės su artimu, kaip vyksta kasdienis gyvenimas. Visi esame kviečiami eiti į šventumą. Kaip sekasi – priklausys nuo mūsų. Prasmukti pas Dievą neina – juokavo vyskupas, − bus aiški apyskaita: veidas į veidą. Pasiekti šventumą padeda Šv. Dvasia.“ Ir jaunuoliams, ir suaugusiesiems įstrigo vyskupo nuoširdūs palinkėjimai naujajam gyvenimo etapui: gyventi nepamirštant trijų žodžių. AČIŪ – svarbiausias, vedantis į santykį su kitu: tėvais, seserimis, broliais. Ir su Dievu – turim dėkoti Jam, kad duoda šią dieną, siunčia Šv. Dvasią, kad atleidžia… Be šio žodžio, pasak vyskupo, gyvenimas būtų labai savanaudiškas.  Kitas svarbus žodis – PRAŠAU. Ir – ATSIPRAŠAU; tai nelengva – kaip ir išpažintis, bet tai duoda naują gyvenimą…

„Jėzus nori kartu su jumis eiti per gyvenimą“, − šv. Mišiose sakė vyskupas, po pamokslo atlikdamas tradicines Sutvirtinimo sakramento suteikimo apeigas anykštėnams: Krizmos aliejumi kryžiaus ženklu patepdamas sutvirtinamojo kaktą ir tardamas: „Šiuo ženklu priimk Šv. Dvasios dovaną“.

Šią gražią ir prasmingą dieną visiems jos dalyviams primins ne tik asmeniniai sutvirtinamųjų išgyvenimai ir pasiryžimai gyventi kokybiškai naują gyvenimą, bet ir svarbiausių akimirkų nuotraukos.

Rasa