Saulėtą gegužės vidurio šeštadienį į Pumpėnų miestelį visos vyskupijos jaunimą sukvietė gražus ir prasmingas renginys – Panevėžio vyskupijos Jaunimo diena. Vyskupijos jaunimo centro komanda labai pasistengė, kad visi kartu patirtume ir išgyventume jaunatviško džiaugsmo, veržlumo, gyvybės kupiną renginį ir priartintume jauną žmogų prie susitikimo su Tuo, kuris ir yra nenykstančios laimės Šaltinis. Jau tradicija tapusi jaunimo diena, kurią organizuoja „Įsikūnijusio Žodžio“ kongregacijos kunigai ir seserys su būriu savanoriu – skirta jaunimui, kad per įvairias veiklas jie turėtų galimybę atrasti jaunatviško veržlumo grožį, išgirstų atsakymus į jiems rūpimus klausimus, sveikai ir smagiai praleistų laiką, bei turėtų galimybę priartėti prie Dievo. Mūsų laukė įvairūs svečiai iš visos Lietuvos, kurie teminiuose užsiėmimuose atsakinėjo į aktualiausius jaunimui klausimus, dalinosi asmeninėmis patirtimis. Susitikimą nuotaikingai pradėjo kunigas Petras Pich. Klausėmės seminaristo Lino Braukylos apie gyvenimo prasmę. Labai įdomiai apie tai, ar mokslas (ne)prieštarauja tikėjimui pasakojo Marijus Jurkūnas. Vaikinus lytiškumo tema pokalbiui kvietė Ričardas Pagojus, o merginas kalbino sesuo Marija. Laurynas Jacevičius gvildeno temą, ar norint tikėti reikia būti kvailiu. Ir, žinoma, visus labai suintrigavo kunigas Arnoldas Valkauskas kalbėdamas apie egzorcizmą. Taip pat buvo daugybė sporto ir žaidimo rungčių – taip smagu pilstytis vandeniu ir žaisti tinklinį/futbolą/krepšinį (juk ne kasdien tenka tai daryti su kunigais ir vienuolėmis). Taip pat turėjome retą galimybę einant rožinio keliu atlikti išpažintį. Šventiškas akordas – iškilmingos Šventos Mišios, kurias aukojo Vyskupas Linas. Labai skanus maistas ir tikrai smagus koncertas. Tad iki kitų metų – juk turime išgirsti kvietimą grįžti vėl į Pumpėnus. O dabar ruošiamės Šv. Jokūbo kelio piligriminiam žygiui, kuris vyks birželio 9 d. Užunvėžiai – Anykščiai. Prisijunkite.

Daiva K.