Piligrimystė – viena seniausių krikščioniškosios Europos tradicijų. Šv. Jokūbo kelio tinklas apima 40 Lietuvos savivaldybių. Šv. Jokūbo ženklas – kriauklė. Legenda byloja, kad jis kriauklės pagalba gerdavo vandenį kelionės metu.
    Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia irgi turi kriauklės ženklą ir yra stotelė keliaujantiems piligrimams.
     Šiais metais Anykščių savivaldybė buvo įtraukta į sąrašą keliauti Šv. Jokūbo keliu.
     Ir… 2021 06 04 d. gavę Anykščių klebono P. Baniulio palaiminimą, dešimt šaunių Jono Biliūno gimnazijos mokinių, lydimi vadovės – dorinio ugdymo mokytojos Daivos  Kuprionienės, dorinio ugdymo mokytojos Astos Striogienės ir katechetės Daivos Buelės su savo sūnumi A. Baranausko mokyklos mokiniu Justinu Bueliu, žengė pirmus žingsnius nuo Anykščių bažnyčios link Užunvėžio.
     18 kilometrų buvo tikrai turiningi savo stotelėmis – Liudiškiai, Storiai, Nevėža, S. Kairio gimtinė ir Užunvėžių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia. Buvo pamatyti, pačiupinėti visi vabalai, varlės ir žolytės… bendravimas žodžio ir skanėsto pavidaluose dar labiau visus suartino ir leido susilieti su nuostabia Dievo kūrinija, kuri visą kelią lydėjo mus. O kur dar Šv. Jono šaltinėlyje pamerktos pavargusios kojos ir šulinio vanduo lietuvių kalbos mokytojo Balio Žvirblio sodyboje…
      Mes tokie laimingi, kad būtent MES buvom pirmieji pravėrę Anykščių Šv. Jokūbo stotelės vartus ir suradę savyje tiek ištvermės, jėgos, meilės ir nuostabių emocijų…, nežinodami, kad jos laukė mūsų…
      Ačiū komandai už bendrystę ir Mūsų Kūrėjui už gerą orą.

Daiva Buelė