Vėluojanti vasara neatėmė iš mūsų žygių ir bendrystės troškimų. Birželio 1-2 d.d. būrelis J. Biliūno gimnazijos entuziastų – savanorių, A. Vienuolio progimnazijos ir A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokinių, kuriuos lydėjo mokytoja Asta keliavome siauruko bėgiais nuo Anykščių iki Rubikių poilsiavietės „Esina“. Netrumpą kelionę skyrėme apmąstymams apie taikos svarbą – kalbėjome Marijos rožinį; diskutavome, ką reiškia iš tiesų keliauti kartu ne tik žygiuose, bet ir per gyvenimą,  sustabdėme akimirką iš Luko evangelijos apie Emauso mokinius fotografijose. Kai apsistojome poilsiavietės namelyje, turėjome atlikti įvairias užduotis: kurti draugų portretus ir juos apibūdinti – tai buvo džiaugsmo ir daug juoko suradus begalę panašumų į mus tikruosius. Kad iš ežero galėtume ištraukti akmenėlius – mergaitės net išsimaudyti nepabūgo: gražų gražų rožinį iš akmenėlių sudėliojome, įpindami savąsias maldas. Gera buvo iš aplinkoje esančių daiktų/augalų sukurti sveikinimą Tėvo dienai; pristatyti fotografijas apie Jėzaus mokinius (užduotį visi įvykdė puikiai, nes reikėjo fotografuoti slapčia, kad niekas nepastebėtų ir kad nesimatytų veidų…). Lietus neužgesino laužo liepsnos, tad vakarienė pavyko puiki – gardūs šašlykai ir keptos ant grotelių dešrelės. Tinklinis, kamuoliuko gaudymas, Martyno gitaros skambesys ir įtaigus švelnus Eglės balsas, pasivaikščiojimai … Žinoma, bemiegė naktis ir pokalbiai, pokalbiai, gyvi pokalbiai …

Tad kam patinka žygiai ir buvimas kartu, kam nesvetimi amžini dalykai – kviečiame jungtis į Šv. Jokūbo kelio piligriminį žygį nuo Užunvėžių iki Anykščių birželio 10-11d.d. Šis atstumas įeina į Camino Lituano kelią, bus išduoti sertifikatai ir piligrimystės pasai.

Daiva K.