Renginiai kraunami

« Visi renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Pasaulinės vargstančiųjų diena

2022-11-13

Šv. Mišios 8.30, 10.30 ir 18 val.

 

Caritas kreipimasis VI Pasaulinės vargstančiųjų dienos minėjimo ir Advento akcijos „Gerumas mus vienija“ pradžios proga

XXXIII eilinis sekmadienis 2022 m. lapkričio 13 d.
Mieli broliai kunigai, mieli tikintieji,

Šiandien, lapkričio 13-ąją, pasitinkame VI Pasaulinę vargstančiųjų dieną. Ši diena ir šiemet ateina kaip sveika provokacija, padedanti mums apmąstyti savo gyvenimo būdą ir daugybę dabarties vargo apraiškų. Esame kviečiami atnaujinti asmeninį ir bendruomeninį įsipareigojimą vargstantiems.
Popiežius ragina vargšų akivaizdoje ne kalbėti, bet pasiraitoti rankoves ir praktiškai įgyvendinti tikėjimą tiesioginiu dalyvavimu. To negalime deleguoti kitiems. Kaip parodė dar viena pasaulį ištikusi karo tragedija, solidarumas yra dalytis tuo mažu, ką turime, su tais, kurie neturi nieko arba turi per mažai, kad niekas nenukentėtų.
VI-ajai Vargstančiųjų dienos Žiniai pasirinkti antrojo laiško korintiečiams žodžiai „Jėzus Kristus dėl jūsų tapo vargdieniu“ (plg. 2 Kor 8, 9). Atsiliepdami į Šventojo tėvo kvietimą, dalykimės gyvenimu iš meilės, laužykime savo egzistencijos duoną su broliais ir seserimis, pradėdami nuo mažiausiųjų.
Tai reiškia ne dažnai pasitaikančią globėjišką nuostatą vargšų atžvilgiu, o įsipareigojimą, kad niekam netrūktų būtinų dalykų. Kaip pabrėžia Popiežius, gelbsti ne aktyvizmas, bet nuoširdus ir didžiadvasiškas dėmesys, leidžiantis artintis prie vargšo kaip prie brolio, kuris ištiesia ranką, kad aš pats pabusčiau iš letargo, į kurį patekau.
Šventojo Tėvo minčių įkvėpti pasitikime ir kasmetinę Caritas akciją „Gerumas mus vienija“, kuri jau 25 kartą suteikia progą asmeniškai ir bendruomeniškai įsitraukti į Caritas žvakelių gamybą, dovanojimą, taip atsidėkojant aukotojams už pagalbą Caritas globojamiems žmonėms.
Įsigyję žvakelę už auką nesustokime dalintis, prisidėkime prie Caritas ar kitų meilės artimui darbų savo bendruomenėse, skirdami laiko savanorystei, dalindamiesi žiniomis ir kitais gebėjimais.
Dėkoju Jums, brangūs tikintieji, už širdžių atvėrimą ir rūpestį patiriančiais sunkumus, parapijų bendruomenių sąmoningumo ir atjautos ugdymą bei kasmetinį įsitraukimą į Caritas iniciatyvas.
Tegu šių metų Caritas gerumo žvakučių šviesa suteikia jaukumo Jūsų namams, stiprina vienybę varge ir teikia taikaus pasaulio viltį, kurios taip esame reikalingi šiuo nelengvu laiku.

Lietuvos Vyskupų Konferencijos Arkivyskupas Socialinių reikalų tarybos pirmininkas Kęstutis Kėvalas

Informacija

Data:
2022-11-13
Renginys kategorijos:
,

Vieta

Anykščių bažnyčia
Vilniaus g. 8
Anykščiai, LT-29145 Lietuva