Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo atlaidai

13 gruodžio

Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo atlaidai.

III ADVENTO SEKMADIENIS (Gaudete)

Atlaidai prasidės šeštadienio vakaro šv. Mišiomis 18:00 val.

Sekmadienį šv. Mišios 9:00, 11:00 ir 18:00 valandomis.

Atlaidams pelnyti reikia būti malonės stovyje (be sunkios nuodėmės), priimti šv. Komunija ir pasimelsti popiežiaus intencija vieną poterį.

Dievo pasiuntinys arkangelas Gabrielius, apsireiškęs Švč. Mergelei Marijai ir sveikindamas ją, pasakė, kad ji yra pilna Dievo malonės. Bažnyčia seniai laikėsi tradicijos, jog dėl numatyto Dievo Sūnaus gimimo ir Jo išganymą teikiančios mirties, specialia Dievo privilegija Marija jau pačiame pradėjimo momente buvo apsaugota nuo gimtosios nuodėmės. 1854 m. gruodžio 8 d. bule Ineffabilis Deus popiežius Pijus IX iškilmingai paskelbė Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo dogmą (DS 2803). Ketveriems metams praėjus, Lurde apsireiškusi Marija, paklausta Bernadetos, koks jos vardas, atsakė: „Aš – Nekaltasis Prasidėjimas.“

13 gruodžio
, , ,