Rugsėjo 1 – 8 dienomis Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikoje  vyksta Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos atlaidai. Rugsėjo 3 d. Anykščių parapijos 32 Gyvojo Rožinio nariai vyko į šiuos atlaidus. Tą dieną buvo meldžiamasi už vyskupus, kunigus, seminaristus, pašvęstuosius, pašaukimus į kunigystę ir pašvęstąjį gyvenimą. Anykščių parapijiečiai kalbėjo Rožinį, klausė kun. Algio Vaickūno katechezės, dalyvavo Šv. Mišiose. Po Šv. Mišių gidė supažindino su bazilikos istorija, su stebuklingu Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslu.

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią garsina Dievo Motinos Lietuvos Globėjos paveikslas, bylojantis apie gilią tradiciją Lietuvą suvokti kaip Marijos užtarimo ir globos lydimą kraštą. Paveikslas vainikuotas karūnomis, dengtas meniškais apkaustais, jį supa daugybė votų, liudijančių, kad šis Dievo Motinos atvaizdas nuo seno traukia maldininkus. Kiekvienais metais vykstantys atlaidai priartina prie visam Lietuvos kraštui svarbaus jubiliejaus.

1718 m. būtent Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje esantis Dievo Motinos paveikslas pats pirmas ne tik Lietuvoje, bet ir tuometinėje Didžiojoje Kunigaikštystėje buvo vainikuotas popiežiškosiomis karūnomis.