Anykščių Šv. Apašt. Evang. Mato bažnyčios vargonai ir festivalis


Nuo 2000 m. Anykščių Šv. apašt. evang. Mato parapija kartu su Seinų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapija organizuoja tarptautinį jaunųjų vargonininkų festivalį „Iuniores Priores Organorium“, vienijantį jaunuosius atlikėjus. Šis festivalis yra išskirtinis ir unikalus kultūrinis renginys Anykščiuose, garsinantis mūsų kraštą tarptautiniu mastu, populiarinantis klasikinę muziką anykštėnams, suteikiantis jiems galimybę dalyvauti aukšto lygio kultūriniuose renginiuose ir pasigrožėti karališko instrumento – vargonų skambesiu.

Tarptautinis jaunųjų vargonininkų festivalis, vystantis pirmąjį rugpjūčio savaitgalį,  tradiciškai jungia du miestus – Anykščius ir Seinus, taip simboliškai pratęsdamas istorines sąsajas: 1897 m. Seinų vyskupu tapo iškiliausia Anykščių krašto asmenybė Antanas Baranauskas. Dviejų miestų bendrystę stiprina ir skirtingų valstybių šventovėse skambantys didingi vargonų muzikos garsai.

Skaityti toliau...